خانواده آسمانی / مطالب مذهبی • مطالب دینی

نماد «کرد اهل سنت» بسیجی‌های شهید مریوان هستند / خانواده آسمانی

سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

نماد «کرد اهل سنت» بسیجی‌های شهید مریوان هستند


هر وقت جمهوری اسلامی ایران تروریست‌هایی را دستگیر و محاکمه می‌کند و در صورت داشتن حکم اعدام، به چوبه دار می‌سپارد، بی‌بی‌سی فارسی و به پیروی از رسانه ملکه، سایر رسانه‌ها و سمپات‌های ضدانقلاب در فضای مجازی، برای بازتاب خبر این اعدام‌ها هویت تروریستی آن‌ها را سانسور می‌کنند

هر وقت جمهوری اسلامی ایران تروریست‌هایی را دستگیر و محاکمه می‌کند و در صورت داشتن حکم اعدام، به چوبه دار می‌سپارد، بی‌بی‌سی فارسی و به پیروی از رسانه ملکه، سایر رسانه‌ها و سمپات‌های ضدانقلاب در فضای مجازی، برای بازتاب خبر این اعدام‌ها هویت تروریستی آن‌ها را سانسور می‌کنند، در حالی که دلیل اعدام همان هویت تروریستی است، اما دلیل سانسور می‌شود و به جای آن بر گزاره‌هایی تأکید می‌شود که گرچه بخشی از هویت آن تروریست‌هاست، ولی ربطی به اعدام آن‌ها ندارد، مثلاً اگر کسی از تروریست‌های کومله یا پژاک اعدام شود، بی‌بی‌سی تأکید دارد که یک «کرد اهل سنت» اعدام شده است تا با تأکید بر گزاره‌های قومیتی و مذهبی تفرقه ایجاد کند، در حالی که اعدام او ربطی به کرد بودن یا اهل سنت بودن ندارد. 
دو شب پیش در عملیات علیه پاسگاه مرزی سپاه در مریوان، ۱۱ بسیجی شهید شدند که از قضا هم کرد بودند و هم اهل سنت، اما بی‌بی‌سی و رفقای معاندش فقط تأکید کردند که چند نیروی سپاه پاسداران کشته شده‌اند. برای ما، اما نماد کرد اهل سنت، همین بسیجی‌هایی هستند که در مریوان مورد حمله تروریست‌های پژاک قرار گرفتند و در کنار دوستان شیعه خود برای امنیت ایران شهید شدند. «وحدت شیعه و سنی» و «همپیمانی اقوام مختلف» در ایران یک شعار نیست؛ منش زندگی مردم و نظام است. 
علمای برجسته اهل سنت استان کردستان در گفت‌و‌گو با تسنیم، با تأکید بر حفظ و تقویت وحدت و انسجام شیعه و سنی بیان کردند: هرگونه حملات تروریستی از دیدگاه اسلام و قرآن به‌شدت «محکوم» است و قطعاً ملت ایران و نیرو‌های نظامی، انتظامی و امنیتی با «اتحاد و یکدلی» پاسخی سخت و کوبنده به این اقدامات بُزدلانه و سخیف تروریست‌ها خواهند داد.

‏ ماموستا رستمی: تروریست‌ها به‌دنبال برهم زدن امنیت کردستان هستند
ماموستا فایق‌رستمی در گفت‌وگوی اختصاصی با تسنیم در سنندج با تسلیت شهادت ۱۱ نفر از دلیرمردان و نیرو‌های جان بر کف سپاه در عملیات تروریستی شهرستان مریوان به تمام ملت ایران، مردم انقلابی و همیشه در صحنه کردستان و خانواده‌های داغدار این شهیدان اظهار داشت: بنده نیز مراتب تأثر عمیق و همدردی صمیمانه خود را با بازماندگان ابراز می‌دارم و از خداوند متعال صبر جمیل و اجر جزیل برای آنان و برای شهیدان رحمت، مغفرت الهی و علو درجات مسئلت می‌نمایم. وی گفت: حقیقتاً، جنایت و حمله این تروریست‌ها علیه بشریت که در دین اسلام و وجدان بشری «هیچ» جایگاهی ندارد، به‌شدت مردم استان کردستان، به‌ویژه مردم مرزدار مریوان را ناراحت کرده است. نماینده مردم کرستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: نیرو‌های سپاه در عملیات تروریستی مریوان در راه دفاع از نظام و این آب و خاک جان خود را از دست دادند و همه ما علمای اهل سنت و مردم این خطه از سرزمین این جنایت دشمنان را به‌شدت محکوم می‌کنیم. 
وی با بیان اینکه ترور کلمه‌ای زشت و در صدر اسلام در هیچ دوره و زمانی این جنایات‌ها وجود نداشته است، اضافه کرد: این تروریست‌ها چه توجیهی برای این اقدام جنایتکارانه خود که چندین خانواده را داغدار و فرزندان آنان را یتیم کرده‌اند، دارند. 
ماموستا رستمی با بیان اینکه ترور در وجدان بشریت هیچ جایگاهی ندارد، افزود: تروریست‌ها و افراد نوکر و جیره‌خوار به پیشرفت و ترقی نظام جمهوری اسلامی و امنیت و آسایش موجود در استان کردستان حسادت می‌کنند و به‌دنبال برهم زدن این امنیت و آرامش هستند. 
وی با تأکید بر اینکه باید مسئولان و مردم بیشتر هوشیار باشند، اظهار کرد: مردم مریوان از این اتفاق غم‌انگیز به‌شدت ناراحت هستند و دیروز در مراسم ترحیم شهدا، ابراز همدردی خود را با خانواده‌های داغدار این شهیدان و تنفر و انزجار خود را از جنایت تروریست‌ها به دنیا اعلام کردند.
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: مردم استان کردستان از ترور و این اقدامات جنایتکارانه و ضدانسانی تروریست‌ها در به‌شهادت رساندن این نیرو‌های سپاه به‌شدت ناراحت هستند چراکه آنان هیچ تاوان و گناهی نداشتند غیر از اینکه از شرف، آبرو، دین، کرامت و آب و خاک دفاع می‌کردند. 
وی اضافه کرد: اقدام ضدانسانی این تروریست‌ها به‌شدت محکوم است چراکه کشت و کشتار و خون ریختن مسلمانان و افراد بی‌گناه خلاف دین اسلام است. منتخب مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: دشمنان فکر نکنند که با این اقدامات کور تروریستی می‌توانند اراده ملت ایران و کردستانی‌های غیور را که در هشت سال جنگ تحمیلی در برابر تمام دشمنان دین و انقلاب ایستادگی کردند و دشمن را شکست دادند، تضعیف کنند بلکه آن‌ها خوب بدانند که این مردم همیشه پشتیبان نظام و رهبری هستند. 
وی عنوان کرد: هیچ وقت اراده، ایمان و اعتقاد راسخ مردم استان کردستان با این اقدامات کور تروریستی از بین نمی‌رود بلکه مصمم‌تر و متحدتر از گذشته پشتیبان نظام مقدس جمهوری اسلامی هستیم. 
ماموستا رستمی تأکید کرد: از رسانه‌ها درخواست دارم که این اقدامات ضدانسانی و جنایتکارانه تروریست‌ها در عملیات تروریستی مریوان را محکوم و به عالم جهانی منعکس کنند که دشمنان هیچ‌وقت نمی‌توانند ذره‌ای اراده این ملت انقلابی را تضعیف کنند و از بین ببرند.

‏ ماموستا راستی: انتقام خواهیم گرفت
ماموستا محمد‌امین راستی در گفت‌وگوی اختصاصی با تسنیم در سنندج، ضمن تسلیت شهادت ۱۱ نفر از دلیرمردان و نیرو‌های جان بر کف سپاه در عملیات تروریستی شهرستان مریوان اظهار داشت: بنده نیز شهادت این عزیزان را به تمام مسلمانان، مقام معظم رهبری و خانواده‌های داغدار این شهیدان تسلیت عرض می‌نمایم. این عملیات تروریستی در مریوان، حادثه‌ای دلخراش بود و قلب تمام مسلمانانی را که پایبند به نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند، ناراحت کرد. 
امام جمعه موقت سنندج تصریح کرد: اقدامات جنایتکارانه تروریست‌ها در به شهادت رساندن نیرو‌های سپاه در مریوان را به‌شدت محکوم می‌کنیم و این حرکت نشانه ذلیلی، زبونی و بدبختی ضدانقلاب و مزدورانی است که برای بیگانه کار می‌کنند. قطعاً سپاه و تمام مسلمانانی که پایبند به نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند، انتقام شهادت شهیدان عملیات تروریستی مریوان را از مزدوران استکبار جهانی می‌گیرند. 
ماموستا راستی افزود: این اقدامات کور تروریستی تروریست‌ها باعث می‌شود مسلمانان متحدتر از گذشته پشتیبان نظام و رهبری باشند و برای نابودی این دشمنان دست به دست یکدیگر دهند.

‏ ماموستا خالدی: تروریست‌ها عزمِ کرد‌ها را برای پاسداری از نظام بیشتر می‌کنند
ماموستا معروف خالدی نیز ضمن تسلیت شهادت ۱۱ نفر از دلیرمردان و نیرو‌های جان بر کف سپاه در عملیات تروریستی شهرستان مریوان به تمام ملت ایران، مردم همیشه در صحنه کردستان و خانواده‌های داغدار این شهیدان اظهار داشت: نیرو‌های مجاهد، مخلص و حافظ امنیت سپاه در مریوان دلسوز مردم و برای دفاع از امنیت، شرف و آبروی ملت ایران جان خود را از دست دادند. 
وی ضمن محکوم کردن این اقدامات جنایتکارانه تروریست‌ها گفت: از خداوند متعال صبر جمیل و اجر جزیل برای خانواده‌های داغدار آنان و برای شهیدان رحمت، مغفرت الهی و علو درجات مسئلت می‌نمایم. امام جمعه دیواندره با بیان اینکه راه شهادت از زمان دعوت پیامبران به اسلام آغاز شده و همچنان نیز ادامه دارد، تصریح کرد: شهادت لایق هرکسی نیست بلکه هرکسی این لیاقت را داشته باشد، خداوند این درجه مبارک را به او عطا می‌کند. نیرو‌های سپاه در عملیات تروریستی مریوان به دشمنان نظام ثابت کردند که حاضرند برای حفظ امنیت، شرف، آبرو، ناموس، آب و خاک کشور و اقتدار نظام جان خود را از دست بدهند. 
ماموستا خالدی افزود: تجربه ثابت کرده که در طول چندین سال انقلاب هر حرکت مذبوحانه و ناجوانمردانه از سوی دشمنان و تروریست‌ها آغاز شده، نه تنها خللی در اراده و اعتقاد راسخ مردم ایجاد نمی‌کند بلکه عزمِ مردم را برای دفاع و پاسداری از آبرو و شرافت مملکت و نظام بیشتر جزم می‌کند.

 

منبع: روزنامه جوان

منبع: رجا نیوز

به این پست امتیاز دهید.
30 views مشاهده
دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 4
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.