خانواده آسمانی / مطالب مذهبی • مطالب دینی

دهقان فداکاری دیگر، اینبار در مسیر قطار تبریز-تهران / خانواده آسمانی

چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷

دهقان فداکاری دیگر، اینبار در مسیر قطار تبریز-تهران

دسته بندی : اخبار روز ایران تاریخ : چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

دهقان فداکاری دیگر، اینبار در مسیر قطار تبریز-تهران


به گزارش رجانیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، قطار تبریز – تهران به سرعت روی ریل در حال حرکت بود غافل از اینکه سیل، بخشی از ریل را در مسیر میانه – زنجان تخریب کرده است.

هر چند بارش باران در این فصل از سال طبیعی و معمول است و مردم از بارش رحمت الهی، خوشحال و خرسند می‌شوند، اما در برخی موارد، همین باران، سیل آسا شده و مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کرده و حتی جانشان را به خطر می‌اندازد.

دیروز هم، باران سیل آسا با تخریب قسمتی از خط آهن زنجان – میانه، جان صد‌ها نفر از مسافران قطار تبریز – تهران را به خطر انداخت و اگر دهقان فداکار نبود، بی شک امروز تیتر خبرها، رنگ و بوی دیگری داشت.

حسین علیمردانی، دهقان فداکاری بود که جان صد‌ها مسافر قطار تبریز – تهران را نجات داد.

او اهل شهر نیک پی زنجان است و صبح دیروز همانند روز‌های دیگر، هنگام رفتن به سمت زمین‌های زراعی اش که کنار خط آهن قرار دارد، ریل‌ها را دید که از هم گسیخته و در هوا معلق است.

دهقان فداکار قصه ما می‌دانست که امروز هم مثل هر روز، قطار از این مسیر عبور خواهد کرد و اگر زود نجنبد، بی شک حادثه‌ای اتفاق خواهد افتد.

او احساس خطر کرد، از این رو روی ثپه‌ای که در نزدیکی خط آهن بود، رفت و قطار را که هر لحظه در حال نزدیک شدن به محل حادثه بود، مشاهده کرد.

حسین درنگ نکرد و با دفتر راه آهن و نیروی انتظامی تماس گرفت تا تخریب شدن ریل را اطلاع دهد، اما دریافت که زمان بسیار اندک است و باید خودش دست به کار شود.

او بنر قرمز رنگی را که همان حوالی بود، برداشت و همچون ریزعلی خواجوی، دهقان فداکار کتاب‌های درسی مان، به سمت قطارِ در حال حرکت، شروع به دویدن کرد.

حسین روی ریل می‌دوید و بنر قرمزی که در دست داشت، با شدت و قدرت تکان می‌داد.

قلبش به شدت در سینه می‌تپید و وحشت وقوع حادثه‌ای دلخراش، بر قدرت پاهایش می‌افزود.

با سرعت هر چه تمام روی ریل می‌دوید و خدا خدا می‌کرد تا راننده او را ببیند.

بالاخره ۵۰ متر مانده به محل حادثه، راننده قطار، حسین و بنر قرمز رنگش را دید و متوجه شد که خطری در کمین است! به سرعت ترمز را کشید تا قطار را متوقف کند.

قطار به موقع و تنها در چند متری ریل‌های آسیب دیده، از حرکت باز ایستاد.

هنگامی که راننده قطار پیاده شد، تازه متوجه شد چه خطری از بیخ گوش خودش و مسافرانش گذشته و چگونه حسین علیمردانی ناجی آن‌ها شده است.

با اطلاع از این موضوع، قطار تبریز – تهران و مسافرانش بدون اینکه آب در دلشان تکان بخورد، به ایستگاه قبلی یعنی ایستگاه آذرپی بازگردانده شدند و مسافران نجات یافته با هماهنگی راه آهن به وسیله اتوبوس به ایستگاه راه‌آهن زنجان و از آنجا با قطار ویژه به تهران منتقل شدند.

بارش شدید باران و جاری شدن سیل، دیروز قسمتی از خط آهن مسیر میانه – زنجان را در مسیر ایستگاه‌های آذرپی و نیک پی تخریب و مسدود کرده بود.

اما در تماس تلفنی با علی جهانگیرزاده، رییس ایستگاه راه آهن میانه مطلع شدیم، محل حادثه، به همت ماموران راه آهن بازسازی شده و هم اکنون حرکت همه قطار‌های این مسیر، به موقع انجام می‌شود.

منبع: رجا نیوز

به این پست امتیاز دهید.
119 views مشاهده
دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 7
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.