خانواده آسمانی / مطالب مذهبی • مطالب دینی

تشکر دانش آموزان قلعه گنجی از رهبر انقلاب / خانواده آسمانی

چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷

تشکر دانش آموزان قلعه گنجی از رهبر انقلاب

دسته بندی : اخبار روز ایران تاریخ : چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

تشکر دانش آموزان قلعه گنجی از رهبر انقلاب


به گزارش رجانیوز به نقل از روابط عمومی بنیاد مستضعفان، گروهی از دانش آموزان شهرستان قلعه گنج در قالب نامه ای با مقایسه شرایط گذشته و حال شهرستان قلعه گنج از توجه رهبر معظم انقلاب به این شهرستان و اقدامات بنیاد مستضعفان در قالب طرح توسعه قلعه گنج تشکر کردند. 

در بخشی از این نامه آمده است: همیشه؛ دست هایی که کمک می کنند از لب هایی که برای دعا گشوده می شوند مقدس ترند. در سرزمین دور افتاده ، گمشدهاز یادها و زبان ها مردمانی فراموش شده زندگی می کردند با سختی ، بدون امکانات ، بدون آب، بدون روشنایی دریغ از یک شمع در زیر کوهی از مشکلات و آفتابی داغ و سوزان می سوختند و می ساختند. کودکانی حیرت زده با چشمانی لبریز از اشک نیاز و گونه های آکنده از آبشار خواسته ها در زیر نهال نخل در حال خواندن کلمه به کلمه الفبای زندگی بودند.

دانش آموزان این شهرستان محروم استان کرمان در نامه خود آورده اند: هر یک چشمان دردمند خود را به صفحه کتاب درسی زنگ و رو رفته اما پر حرف دوخته بودند : بابا آب داد، بابا نان داد. باران میذبارد، کو بارانی که ببارد و کو آسمانی که سایبان باشد … کو سقفی ، کو مدرسه ای، کو تخته سیاهی ، کو گچی که بتوانیم بخوانیم و بنویسیم و به جایی برسیم.

نه هیچ کدام از اینها نبود … خرمن غصه ها ، حسرت ها ، آه ها ، و زجرها به دل های کودکان صحرا، مردان کویر و زنان آفتاب سنگینی می کند و ناله سر می دهند.

در این نامه آمده است: حال دیگر آن کودکان کپرنشین شبنم لبخند بر لبانشان نقش بسته است و به جای بابا آب داد می خوانند من می توانم ، من ایستاده ام و همه اینها از وجود پربرکت همین آقای مهربان است که بند بند وجودش با روح خداوند گره خورده است.

ما جان که هیچ تمام زندگیمان را به پای قدمش می ریزیم. به امید روزی که ایشان را در همین جا ببینیم و حال ما الفبای زندگی را اینگونه می خوانیم: رهبر عشق داد… رهبر درس داد … رهبر زندگی داد. ای رهبرم ای مولای من نه تنها من ..‌. بلکه همه مردمان این دیار از ژرفای وجود از شما ونماینده محترمتان نهایت تشکر و سپاس را داریم.

منبع: رجا نیوز

به این پست امتیاز دهید.
128 views مشاهده
دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 7
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.