خانواده آسمانی / مطالب مذهبی • مطالب دینی

آقایان دولتی این فیلم را ببینید و خجالت بکشید/ وقتی بازار بهم میریزد، شما باید کف میدان باشید و حرف مردم را بشنوید! / خانواده آسمانی

سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷

آقایان دولتی این فیلم را ببینید و خجالت بکشید/ وقتی بازار بهم میریزد، شما باید کف میدان باشید و حرف مردم را بشنوید!


گروه اجتماعی- رجانیوز: نامش برای جوان های جبهه ندیده و یا همان دهه هفتادیا و هشتادیا و… اصلا نا آشنا نیست. اسم روایت گری راهیان نور که می آید نمی توان از صحبت ها و حرف هایش به راحتی گذشت و بی تفاوت بود.وقتی پای حرف های حاج حسین می نشینی انگار یک سطل آب یخ رویت ریخته اند؛ او از روزهای نبرد می گوید؛ از فکه، طلائیه، شلمچه و از امروز و نبرد امروز. از مسیر دیروز می گذرد تا امروز را به تو بفماند. در جنگ کسی استراحت نمی کرد و تو استراحت کردی. وقتی نهیبش را با وجودت حس می کنی تازه حجاب روزمرگی هایت کنار می رود.حرف های حاج حسین مقدمه نمی خواهد. جنگی که اکنون کمی مختصاتش تفاوت پیدا کرده؛ اما همچنان به قوت خود باقی است. نبرد از آغاز بوده و تا هست، خواهد بود. تنها این مختصات است که تغییر می کند و افسران جنگ بیش از هر چیز باید مختصات جدید جنگ را در هر برهه بشناسند تا بتوانند میدان دار نبرد باشند. نباید معرکه را رها کنند بلکه باید دنبال مختصات جدید بگردند.

 

در ایام اربعین و در سامرا مستقر بود که خبر زلزله را شنید و با توجه به شناختی که از جغرافیای منطقه داشت، چون هم آنجا جنگیده بود و هم در زمان راهیان نور حضور داشت دریافت که روستاها و ساکنین زیادی درگیر قضیه شده‌اند. حضور اهل سنت، شیعه و اهل حق در کنار هم باعث شده است چند نوع قصه و غصه در اینجا با هم گره بخورند. به این دلایل بر خود احساس تکلیف کرد که وسط میدان بیاید.

 

حاج حسین که در کنار دیگر سرداران و رزمندگان دفاع مقدس مانند حاج سعید قاسمی تا همین حالا هم مشغول خدمت رسانی به زلزله زدگان کرمانشاه هستند، پس از شنیدن خبر التهابات اقتصادی در بازار و برخی اعتراضات نتوانست چشم بر این موضوع ببند و به گفته خودش “بر حسب تکلیف” به بازار رفت ، جایی که کار در حجره پتو فروشی پدر از کودکی و ادامه آن تا به امروز، او خاک خورده این مکان کرده است . او رفت و پای درد دل واقعی کسبه بازار نشست . در روزهایی که بازار به هم ریخته است، راوی قهرمانی های مردم ایران در حماسه دفاع مقدس به جای مسئولان بین مردم میرود و با گوش سپردن به دردو دل هایشان سنگ صبور و روایت‌گر دردهای مردم شده است.

 

 

منبع: رجا نیوز

به این پست امتیاز دهید.
22 views مشاهده
دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 9
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.